czwartek, 1 marca 2012

Ostrzeżenie

Wypróbowałam (na szczęście tylko na skrawku materiału) cienkopis fibrowy na bazie wody, który polecała bloggerka CHAGA. Ostrzegała, że nie wie jak zachowa się pisak na innego rodzaju kanwie niż ta, na której próbowała.
Sprawdziłam i ostrzegam: pisak fibrowy nie nadaje się na kanwy marki DMC. Namalowane linie nie zeszły nawet po dwóch dniach moczenia w zwykłej wodzie. Pojawiły sie tez komentarze, że pisak barwi mulinę na różowo. Mimo wszystko jestem wdzięczna za wszelkie uwagi i wartościowe wpisy z bloga Pasje odnalezione. To prawdziwa skarbnica hafciarskiej wiedzy.

3 komentarze:

chaga pisze...

Niestety, tak to z różnymi pisakami bywa, nigdy nie ma 100% pewności, nawet niby z tymi profesjonalnymi. Prawdę mówiąc jeszcze przed informacją o farbowaniu, po paru próbach (udanych) z pisakiem wróciłam w pełnym zakresie do zaznaczania nicią żyłkową, bo mi te mazania jednak przeszkadzały - to teraz na pewno go już używać nie będę.
Ja na DMC nie próbowałam.
Napiszę też niedługo o tym u siebie.
Nie wiem czy celowo ustawiłaś weryfikację obrazkową, ale może byś ją jednak wyłączyła? :)

Titania yng Nghymru pisze...

A mozna wiedziec z jakiej firmy był ten mazak?

mnie zazwyczaj linie niebieskie schodzą (używam marketa Prym) ale i tak zawsze drżę w obawie, że coś zostanie na płotnie. zawsze dobrze namaczam w samej wodzie.

chaga pisze...

A możesz napisałabyś jakiego koloru używałaś i czy to był na pewno ten sam co mój (cienkopisie fibrowy (kształt trójkąta) TRIPLUS FINELINER S334 - producent: Staedtler - kolor jasno niebieski), bo jedna z dziewczyn napisała, że jej z kanwy DMC wszystko się zmyło.
Ten pisak co zafarbował białą mulinę był w kolorze czerwono-bordowym.